“Daha çok üreteceğiz” 

“Daha çok üreteceğiz”

Kasım ayı zam şampiyonu olan soğanın serbest piyasa 3 TL 50 krş ve 5 TL gibi yüksek fiyatlardan satılmasına tepki gösteren Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Ülkemiz çiftçilerinin zor şartlar altında ürettikleri ürünleri birileri çıkıp sırf devletimizi, milletimizi, hükümetimizi zor durumda bırakmak için kullanıyor, karaborsacılık yapıyorlar. Bizlerde fırsatçıların ve karaborsacıların önüne geçmek için daha çok üreteceğiz” dedi.

“Daha çok üreteceğiz”
“Daha çok üreteceğiz” Sivas Memleket
Bu içerik 237 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, son günlerde fiyatları yüzde 100’ün artan ürünlerin stokçuların ürünleri stok etmesinden kaynaklandığını söyledi. Stokçuların ve döviz artışlarını bahane ederek zam yapan fırsatçıların cezalandırılması gerektiğini aktaran Çetindağ, “Ülkemiz çiftçilerinin zor şartlar altında ürettikleri ürünleri birileri çıkıp sırf devletimizi, milletimizi, hükümetimizi zor durumda bırakmak için kullanıyor, karaborsacılık yapıyorlar. Bizlerde daha çok üretim yapacağız fırsatçılara fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Denetimlerin yetersiz olduğunu devletin ciddi bir şekilde bu fırsatçıları denetlemesi gerektiğinin altını çizen Çetindağ, “Sadece soğan ve patatesi değil başka depolanacak kışlık ürünler olsun emin olun onlarda da bu oyunu oynarlar. Yaklaşık 2 ay önce bazı insanların Amasya’daki soğanları tırlarla alarak topladıklarını duymuştuk. Çiftçimiz de ürününü toplu verdiği için belki biraz işine geldi ama bu insanlar çiftçimizin iyi niyetini kötüye kullandılar. Toplayıp depolara götürdüler. Geçen yıl Ramazan ayında da aynı sistem uygulanmıştı ama şunu bilsinler ki onlar böyle yaptıkça biz daha çok üreteceğiz. Bizim çiftçimiz ülkemizin, milletimizin, devletimizin yanında. Hükümetimiz de bunu baz alarak mazotun, gübrenin, ilacın bu kadar sıkıntıda olduğu süreçte üreten çiftimize desteklemeler konusunda daha çok yardımcı olmalı ki biz de inatlarına daha çok yetiştirelim” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”