12 km’lik yol 2. Derece yol ağına alınacak 

12 km’lik yol 2. Derece yol ağına alınacak

12 km’lik yol 2. Derece yol ağına alınacak
12 km’lik yol 2. Derece yol ağına alınacak Sivas Memleket
Bu içerik 298 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclisi Aralık ayının 2. Birleşimi Meclis Başkanı Sedat Özata Başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumda ilk olarak Ulaş ilçesi Eskikarahisar Köyü Yeşilyurt Mezrasında yaşanan su sıkıntısının giderilmesi konusu görüşüldü. Daha sonra İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesi ile Ulaş İlçesi Baharözü Köyü arasındaki 12 km’lik yolun İl Özel İdaresi 2. derece yol ağına alınması konusu ele alındı.

Komisyonlarına sevk edilen konu hakkında yerel parlamentoya bilgi veren İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Turan Topgül, bölgeye giderek komisyon üyeleri ile birlikte araştırmalar yaparak yolun yol ağına alınmasının uygun olduğu kanaatine vardıklarını söyledi.

Ortak olarak hazırladıkları rapor hakkında detaylı bilgiler veren Topgül, “Deliilyas Beldesi Gaziosmanpaşa Mahallesi ile Ulaş İlçesi Baharözü Köyü arasındaki bahse konu ham yol toplam 12 km'dir. Bu yol Altınyayla ile Baharözü'nü birbirine bağladığı gibi Altınyayla'dan Sivas'a mevcut yola göre ulaşımı yaklaşık 15 km daha kısaltmaktadır. Dolayısıyla; Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesi Gaziosmanpaşa Mahallesinden Ulaş İlçesi Baharözü Köyüne giden 12 km'lik toprak yolun iyileştirilerek daha aktif olarak kullanılmasına olanak sağlaması için Sivas İl Özel idaresi 2.derece yol ağına alınması komisyonumuzca uygun görülmüş olup, raporumuzun Yol Şube Müdürlüğü'ne ve Yol Ağı Komisyonu'na gönderilmesi mütalaa edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Raporun okunmasının ardından yolun 2. Derece yol ağına alınması için hazırlanan raporun Yol Şube Müdürlüğü'ne ve Yol Ağı Komisyonu'na gönderilmesine oy birliği ile karar verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”