Engel Olma Destek Ol! 

Engel Olma Destek Ol!

Engel Olma Destek Ol!
Engel Olma Destek Ol! Sivas Memleket
Bu içerik 231 kez okundu.

Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen Sivas İl Engelliler Komisyon Başkanı Selman Devecioğlu, 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeni ile bir açıklama yaparak sorunlardan söz etti. Devecioğlu, ‘’Engellilerin canını acıtan, sahip olamadıkları değil, maruz bırakıldıklarıdır’’ dedi.

YÜKSEL MENEKŞE

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile bir basın açıklaması yapan Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen Sivas İl Engelliler Komisyon Başkanı Selman Devecioğlu, yaşanın sıkıntıları ve önerilerini dile getirdi. Devecioğlu yaptığı açıklamada, ‘’Engellilerin canını acıtan, sahip olamadıkları değil, maruz bırakıldıklarıdır. Engellilerin engellenmesi durumu, yaşanan en büyük problemimizdir. ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle ülkemizde farkındalık etkinlikleriyle, engelli vatandaşların maruz bırakıldığı engeller topluma anlatılmaya çalışılmaktadır. 2005 yılından sonra, gerek engelli vatandaşların istihdamı gerekse ekonomik şartların iyileştirilmesi yönünden olumlu gelişmeler yaşanmıştır. Ancak engelli vatandaşların hayat şartlarının düzeltilmesi noktasında birtakım eksiklikler görülmektedir. Bu eksiklikleri şu şekilde sıralayabiliriz; Bazı çalışan engellilerin çalıştıkları iş yerleri erişilebilir olmadığından kişinin engelini daha da artırmaktadır. İş yerlerinin, engellilere uygun hale getirilmesi, Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan engellilerin işlerini güçlükle değil, kolaylıkla ve faydalı bir şekilde yapacağı pozisyonlara atanması ve desteklenmesi, Engellilere ayrılan kadrolara uygun görülen engellilerin ataması yapılarak, engelli istihdamında artış sağlanması, yönetim kadrolarında ve karar alma mekanizmalarında bu kişilerin değerlendirilmesi dileğimizdir.

Hak temelli bir mücadele gerçekleştirmek için, üyeleri arasında ayrım yapmadan tamamını kucaklayan bir anlayışla hizmet eden sendikamız, gerek başkan olarak gerekse yönetimde engelli bireylerin de söz sahibi olduğu, tek ve yetkili sendika olma özelliği taşımaktadır. Üstlendiği misyon ve kararlı adımlarla, yılmadan, önüne birçok engeller konmasına rağmen, azim ve gayretle, engelleri bir bir aşan sendikamız, rahmetli Mehmet Akif İnan çizgisinde yoluna devam etmektedir. Çalışmalarında engellerin bedenlerde değil, düşüncelerde olduğunu, her fırsatta dile getirmekte ve engelli vatandaşların, engelsiz bir hayat sürmesi için gayret etmektedir. Engellilerin yalnızca belirli gün ve haftalarda değil, her gün hatırlanması en büyük temennimizdir’’ dedi.

Engel Olma Destek Ol!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”