2019 yılı eğitim yatırımları masaya yatırılacak 

2019 yılı eğitim yatırımları masaya yatırılacak

2019 yılı eğitim yatırımları  masaya yatırılacak
2019 yılı eğitim yatırımları  masaya yatırılacak Sivas Memleket
Bu içerik 336 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantıları başladı. Yoğun geçen Kasım ayı toplantılarının ardından dün başlayan toplantılar Cuma günü sona erecek. Yerel parlamento bu ayki oturumlarında da önemli konuları karara bağlanacak.

Aralık ayı meclis toplantısının ilk oturumunda Kasım ayında alınan kararların özeti okundu. Daha sonra ek gündem maddeleri kabul edildi. Yerel parlamento bu ay yapacağı toplantılarda eğitim yatırımlarını ele alacak. Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’na havale edilmiş olan ilimiz genelindeki milli eğitim ile ilgili eksikliklerin tespit edilerek 2019 yılı İl Özel İdaresi yatırım programına ilave edilmek üzere Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirilmesi hakkındaki önerge masaya yatırılacak.

Eğitim yatırımlarının yanı sıra Ulaş ilçesi Eskikarahisar köyü Yeşilyurt mezrası içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması üzere memba tahsisi yapılması konusu görüşülecek.  İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmiş olan; Altınyayla ilçesi Deliilyas beldesi ile Ulaş ilçesi Baharözü köyü arasındaki 12 kilometrelik toprak yolun İl Özel İdaresi 2. derece yol ağına alınması hakkındaki önerge masaya yatırılacak.  İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmiş olan; Divriği ilçesi Selimoğlu ve Sarıçiçek köylerini bağlayan grup yolunda Selimoğlu ile Selvi gediği arasında güzergah değişikliği yapılması hakkındaki önerge değerlendirilecek. Çevre ve Sağlık Komisyonu’na havale edilmiş olan; köylerin içme sularının sağlık açısından inceleme yapılarak meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önerge ele alınacak.  Araştırma ve İnceleme Komisyonu’na havale edilmiş olan; İmranlı ilçesi Taşlıca köyü köprüsünün hangi aşamada olduğu konusunda inceleme yapılarak meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önerge gündeme gelecek. Gençlik ve Spor Komisyonu’na havale edilmiş olan; Doğanşar ilçesine yapılan kapalı spor salonunun hangi aşamada olduğu ve halı saha eksiklikleri konusunda inceleme yapılarak meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önerge masaya yatırılacak. Plan ve Bütçe Komisyonu ile İçişleri Komisyonu’na havale edilmiş olan; Kangal ilçesine bağlı Aşağı Höyük ve Yukarı Höyük köyleri arasındaki yolun durumunun incelenerek meclisin bilgilendirilmesi hakkındaki önerge ele alınacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
“Kola yerli üretimdir”
“Kola yerli üretimdir”