“Vakıflar esnafı korumak için kurulmuştur” 

“Vakıflar esnafı korumak için kurulmuştur”

“Vakıflar esnafı korumak için kurulmuştur”
“Vakıflar esnafı korumak için kurulmuştur” Sivas Memleket
Bu içerik 124 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Vakıflara ait olan ancak kiraya verilen taşınmaz mülklerin kira bedellerine yapılması planlanan yüzde 24’lük artışın tepki toplamasının ardından Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca açıklamalarda bulundu.

Esnafları veya kiracıları kendilerinin de zor durumda bırakmak istemediklerinin altını çizen Karaca, “Vakıflar esnafı korumak kollamak ve hayatını idaim ettirmek için kurulmuştur. Bize Genel Müdürlükten yüzde 24’ü baz alan artışların yapılması yönünde yazı geldi. Bunu en asgariye indirecek şekilde yüzde 14 veya yüzde 17 artış yapılması noktasında değerlendirmede bulunduk” dedi.

Kira bedellerine yapılaması planlanan zammın en asgari bir şekilde olması için Vakıflar Genel Müdürlüğü ile istişare içerisinde olduklarını aktaran Bölge Müdürü Karaca, “Geçen 2 yılda Tüketici Fiyat Endeksi ve Üretici Fiyat Endeksi oranlarında artışlar olmasına rağmen bize Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzden gelen bir yazı ile bu sene kira artışlarını durdurmamız ve dondurmamız istendi. Bizde kira artışlarını dondurduk 2 senedir. Ancak bu sene kirada olan vakıf mallarında yüzde 24’lere varan bir artış yapılmasına yönelik yazı geldi. Biz bu oranı en asgari en alt limite çekecek şekilde değerlendirme yaptık. Genel Müdürlüğümüz eğer bize derse ki bu yılda artış olmayacak bu bizleri de mutlu eder. Genel Müdürlüğümüzden gelen emir doğrultusunda hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
“Kola yerli üretimdir”
“Kola yerli üretimdir”