“Sivas’ta 1 metre tünel yoktu” 

“Sivas’ta 1 metre tünel yoktu”

Sivas genelinde yapılan bölünmüş yol, tünel ve parke taşı çalışmalarına değinen AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, “Konya’da sonra en büyük coğrafyaya sahip olan Sivas’ta 1 metre tünel yoktu. Bugün Sivas İl sınırları içerisinde yapılan ve devam edenlerle 57 kilometre tünel olacak. Bizler bir ve beraber oldukça hep birlikte daha çok işler yapacağız” dedi.

“Sivas’ta 1 metre tünel yoktu”
“Sivas’ta 1 metre tünel yoktu” Sivas Memleket
Bu içerik 434 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Milletvekili Habip Soluk, Sivas’ın ve ilçelerin AK Parti döneminde oldukça iyi yatırımlar yapıldığını söyledi.

Sivas’ta bölünmüş yol, tünel, ve kilitli parke taşı döşeme noktasında önemli adımlar atıldığının altını çizen Soluk, “80 yılda Türkiye genelinde yapılan tünel uzunluğu 50 km idi. Konya’da sonra en büyük coğrafyaya sahip olan Sivas’ta 1 metre tünel yoktu. Bugün Sivas İl sınırları içerisinde yapılan ve devam edenlerle 57 kilometre tünel olacak” dedi.

Koyulhisar – Doğanşar arasındaki yol çalışmalarının da yeniden başlayacağının altını çizen Soluk, “Koyulhisar-Doğanşar arasındaki yol orman yolu ve 27 km’dir. Bizim oradaki düşüncemiz iyi bir yol olması idi. Projemizi tamamladık ihaleye çıktık ve yüklenici firma çalışmalara başladı. Fakat bu arada firmanın iflas etmesi ardından da güzergâhın 1. Derecede heyelan bölgesi olması nedeniyle yolu durdurduk. Şuan yeni proje yapılıyor. Koyulhisar Doğanşar yolunda yaklaşık 4 km’lik tünel yapılacak. 27 km yol 23 km’ye düşecek. Bugüne kadar yapamayacağımız hiçbir şeyi söylemedik. 26 adet köyümüzün ve 16 adet mezramızın tamamında 139 bin 246 metre kare kilit parke taşı yapıldı. Geçmişte 6 bin 100 km bölünmüş yolla birlikte yolumuz vardı. Şuanda 27 bin kilometre bölünmüş yolumuz var. Bizler bir ve beraber oldukça hep birlikte daha çok işler yapacağız” ifadelerini 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet Akif     2018-12-04 Sivastan Erzincana kadar yaklaşık 30 kadar irili ufaklı birçok demiryolu tüneli mevcut. Yapım tarihi de 1930-1940 1 metre tünel yoktu derken?

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”