Yeni ev alana 20 bin TL destek 

Yeni ev alana 20 bin TL destek

Yeni ev alana 20 bin TL destek
Yeni ev alana 20 bin TL destek Sivas Memleket
Bu içerik 215 kez okundu.

Yeni ev alana devlet desteği ile ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı. 5 yılda 80 bin lira biriktirene, devlet 20 bin lira ödeyerek, yeni ev alana devlet desteği verecek.

YÜKSEL MENEKŞE

Son dönemde artan faiz oranlarıyla birlikte ev almak ciddi anlamda zorlaşınca, devlet destek vereceği açıkladı. ‘Konut Hesabı ve Devlet Katkısı’ uygulaması sayesinde ilk evini alacaklara devlet tarafından 20 bin TL’ye kadar katkı sağlanacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir düzenlemeyle maksimum devlet katkısı tutarı da 15 bin liradan 20 bin liraya yükseltildi. Böylece konut hesabı açıp birikim yapanlar, evlerini aldıklarında 20 bin liraya varan devlet katkısından yararlanabilecek. İlk evini almak isteyenler için devlet desteği şartlarının ise şu şekilde: Konut hesabı bankaların yurt içi şubelerinde TL cinsinden mevduat veya katılım fonu hesabı olarak açılabilecek. Konut hesabı kesinlikle ortak hesap olamayacak ve sisteme girenler birden fazla konut hesabı açtıramayacak. Bununlar birlikte konut hesabına düzenli ödeme yapmayanlar sistemden çıkarılacak. Ev almak için uygulamaya katılanlar aylık ödeme planında bir dönem içerisinde her ne sebep olursa olsun en fazla 3 defa ödemeyi yapmayabilecek. Aylık ödemelere ilişkin alt sınır 250 lira, üst sınır 2 bin 500 lira olarak belirlendi. Fakat ilerleyen dönemde alt ve üst sınır tutarının esnetilmesi ön görülüyor. Konut hesabı açıp birikim yapanlar, evlerini aldıklarında en fazla 20 bin TL devlet katkısından yararlanabilecek.Uygulamanın başladığı Mayıs 2016 tarihi dikkate alındığında, konut hesaplarında biriken paralara ilk devlet katkısı 2019 senesinde ödenmeye başlayacak.

 

Yeni ev alana 20 bin TL destek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”