Karasu, maden arayışı ve kazılara tepki gösterdi 

Karasu, maden arayışı ve kazılara tepki gösterdi

Karasu, maden arayışı ve kazılara tepki gösterdi
Karasu, maden arayışı ve kazılara tepki gösterdi Sivas Memleket
Bu içerik 273 kez okundu.

Sivas merkeze bağlı Örencik köyü ve çevresinde maden arama işlemleri için bir açıklama yapan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, ‘’Ülkemizde yeraltı kaynağı varsa bunların çıkartılmasından yanayız. Ama bunu doğayı, insanların yaşam alanlarını tahrip ederek yapılmasına karşıyız’’ dedi.

YÜKSEL MENEKŞE

Toplantıya CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Gürlevik Federasyonu başkanı Metin Yarım, Avukat Hüseyin Akkaya ve çok sayıda dernek başkanı ve muhtar katıldı. Toplantıda Söz konusu firmanın Sivas merkez Örencik köyü ve çevresinde ormanlık ve su kaynaklarının çıktığı bölgede talk/amyant ve benzeri krom madeni çıkarılmasına ilişkin olarak daha önce Akkoç, Yağmurluseki köyleri mezralarını tahrip ve suyu kaynaklarını kirlettiğini, şimdi ise Güneli ve Örencik köyünde çalışma yapılacak olmasına karşı çıkıldı. Avukat Hüseyin Akkaya, anayasamızın 56. maddesine göre  “Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir” diyerek bilgilendirmede bulundu. Dernek başkanları ve muhtarlar CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu’ya sorunlarını dile getirerek çare bulunması gerektiğini ve mecliste dile getirmesini istediler. CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu ise yaptığı açıklamada, ‘’Şu bilinsin ki biz madenlere karşı değiliz. Ülkemizde yeraltı kaynağı varsa bunların çıkartılmasından yanayız. Ama bunu doğayı, insanların yaşam alanlarını tahrip ederek yapılmasına karşıyız’’ dedi.

Karasu maden arayışı ve kazılara tepki gösterdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”