“Hedefimiz TÜDEMSAŞ’ı yeniden ayağa kaldırmak” 

“Hedefimiz TÜDEMSAŞ’ı yeniden ayağa kaldırmak”

“Hedefimiz TÜDEMSAŞ’ı yeniden ayağa kaldırmak”
“Hedefimiz TÜDEMSAŞ’ı yeniden ayağa kaldırmak” Sivas Memleket
Bu içerik 485 kez okundu.

UDEM HAK-SEN Genel Başkanı Abdullah Peker, TÜDEMSAŞ’ın bağlı ortaklıkları ile tek çatı altına getirilmesi çalışmalarını eleştirerek, ‘’Bu TÜDEMSAŞ’ı kapatma anlamına geliyor. Buna müsaade etmeyiz’’ dedi. Peker, sendika olarak TÜDEMSAŞ’ı yeniden eski potansiyeline döndürmek için proje hazırladıklarını da ifade etti.

YÜKSEL MENEKŞE

Ulaştırma Ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası (UDEM HAK-SEN ) Genel Başkanı Abdullah Peker ve Genel Başkan Yardımcısı Cahit Yurtsever, gazetemizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sivas Medya Center yönetim kurulu başkanı Nuri Geneş ile sohbet eden Peker ziyaret hakkında yaptığı açıklamada, ‘’Sivas’ın en güzide gazetelerinden Memleket Sivas Gazetesini ziyaret ettik. İmtiyaz sahibi Nuri Geneş doğru haberler yaptığı için, hiçbir siyasi partiye yaslanmadan Sivas’ın sorunlarını açık yüreklilikle dile getirdiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Sendikamızın amblemini taşıyan plaketimizi kendisine takdim ettik’’ dedi.

‘TÜDEMSAŞ’ı kapatmak büyük ihanet’

TÜDEMSAŞ’ın bağlı ortaklıkları ile tek çatı altında birleştirme çalışmalarını değerlendiren Peker, ‘’Biz Sivaslı olduğumuz için öncelikle Sivas’ın sorunlarını dile getiriyoruz. Sivas’ta TÜDEMSAŞ genel müdürlüğünün elden çıkartılması gibi büyük bir sorun var. Bununla ilgili mücadelemiz sürüyor. Bizim Ankara’da yaptığımız görüşmelerde üç maymunu oynuyorlar. Sivas milletvekilleri ve bakan yardımcıları olaya kayıtsız kalıyor. TÜDEMSAŞ şuandaki haliyle Sivas piyasasına 10 milyon lira sıcak para akıttığını düşünürsek, o kurumun elden çıkartılması Sivas’taki fakirliği ve yoksulluğu büyük bir oranda arttıracaktır. TÜDEMSAŞ’ın kapatılması Sivas’a yapılan en büyük ihanet olarak değerlendiriyoruz’’

‘TÜDEMSAŞ İÇİN PROJE HAZIRLIYORUZ’

‘’Genel Başkan Yardımcısı Cahit Beyle Sivas için bir proje hazırlıyoruz. Sivas Valiliği, belediyesi ve bizim sendika olarak başlatacağımız çalışma içerisinde, majör olan TÜDEMSAŞ’ın eski konumuna getirilmesini hedefliyoruz. Şuanda 250 taşeron, 800 işçi, 350 tane memur çalışıyor. Son günlerde üç bağlı ortaklığı toplayıp bir yerlere bağlamayı düşünüyorlar. Bu da TÜDEMSAŞ’ın yok olması anlamına geliyor. Buna izin vermeyeceğiz’’ dedi.

“Hedefimiz TÜDEMSAŞ’ı yeniden ayağa kaldırmak”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”