“Teşvik Sivas’ın hakkı” 

“Teşvik Sivas’ın hakkı”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Sivas’ın her türlü sorunlarında elimden gelen gayreti gösterdim. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ı ziyaret ederek Sivas’ın 6. Bölge olması için dosya verdim. Önümüzdeki günlerde de Cumhurbaşkanımız ile görüşeceğim. Ancak şu bir gerçek teşvik Sivas’ın hakkı. İnşallah Ocak ayına kadar Sivas’ın çevre illerdeki gibi seviyesi yükselir ” dedi.

“Teşvik Sivas’ın hakkı”
“Teşvik Sivas’ın hakkı” Sivas Memleket
Bu içerik 41005 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Teşviklerde 4. Bölgeye alınan Sivas´ın 6. Bölgeye acilen alınması gerektiğini, konuyla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a dosya verildiklerini söyledi.

Bundan önceki çalışmalarda hata ve yanlışlıkların olabileceğini aktaran Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Şuan hükümetin teşvik düzenlemelerine ilişkin çalışması var. Bu düzenleme çerçevesinde Sivas’ta teşvik kapsamına alınmalı dedik. Özellikle 2. Organize Sanayi Bölgesine 150 milyonluk alt yapı ihalesi yapıldı. Şuan arsa tahsislerine başladık. Önümüzdeki yıl açılacak. Ancak biz teşvik alamazsak yatırımcı Sivas’a gelmez” dedi.

Bizde Sivas’ın 6 bölgeye alınması için dosya hazırlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a vereceklerini aktaran Başkan Mustafa Eken, “Teşvik Sivas’ın hakkı. Örneğin Malatya ile aynı şartlardayız. Malatya 6. Bölgenin içine girmiş biz 4 te kalmışız. Etrafımızdaki bütün illeri 6. Bölgede iken hatta Tokat ve Yozgat’ta 5. Bölgede ilen Sivas neden 4. Bölgede. Yatırımcının Sivas’a gelmesi için bir farklılık olması lazım. Örneğin bi iş adamımız var Sivaslı burada bir fabrikası var. Teşvik olmadığı için 50 milyon dolarlık ikinci yatırımını Urfa’ya yaptı. Sorduk hemşerimize Urfa’daki şartların daha iyi olduğunu söyledi. Sivas teşvik yasasından bu sene yararlandı yararlandı yararlanamazsa tekrar 6. Bölge olma şansımız yok. O nedenle herkes elini taşın altına koymalı. Bu konu ile ilgili önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımız ile görüşme yapacağız. Sivas’ın çok eksiği var ama sanayi anlamında gelişmemiz için bir cazipliğimizin olması lazım. Teşvik kapsamındaki vergi, istihdam, SSK gibi avantajlar yatırımcıları Sivas’a çekmeye yeter. Yatırımcı şuan zaten zor durumda. Yatırım yapmakta zorlanıyor. Eğer ki 6. Bölge teşvikine Sivas alınırsa görüşme yaptığım 6 büyük firma Sivas’a yatırım yapacak” ifadelerini kullandı.

“Teşvik Sivas’ın hakkı”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar