Savaşçı, 2023 Eğitim Vizyonunu anlattı 

Savaşçı, 2023 Eğitim Vizyonunu anlattı

Sivas İl Milli Eğitim Müdür Ebubekir Sıddık Savaşçı, geçtiğimiz gün düzenlenen müdürler toplantısında okul müdürlerine 2023 eğitim vizyonunu anlattı.

Savaşçı,  2023 Eğitim Vizyonunu anlattı
Savaşçı,  2023 Eğitim Vizyonunu anlattı Sivas Memleket
Bu içerik 48517 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Önceki günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un konuştuğu 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı yapılmıştı bunun ardından Sivas’ta da İl Milli Eğitim Müdür Ebubekir Sıddık Savaşçı okul müdürleri ile bir araya gelerek 2023 Eğitim vizyonunu slaytlarla anlattı. Savaşçı, bakanlığın açıkladığı vizyon belgesinin uygulanması ve bu vizyona uygun çalışmaların hayata geçirilmesi noktasında okul müdürlerine büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek, tüm öğretmen ve idarecilerin bu yönde gereken hassasiyeti göstermelerini istedi.

2023 EĞİTİM VİZYONUNUN YENİLİKLERİ NELER?

Eğitimin içeriğinin geliştirilmesi konusunda da pek çok adım atılan yeniliklerde işe insandan başlanıyor. Sözleşmeli öğretmenlik yeniden düzenleniyor, 4 artı 2 olmak üzere toplam 6 yıl olan sözleşme süresi 3 artı 1 toplam 4 yıla indiriliyor. Öğretmenliğe kabulde uygulanan pedagojik formasyon şartını ise kaldırılıyor.  Anaokulu eğitiminin ise gerekli altyapı oluşturulduktan sonra zorunlu hale getirileceği ana başlıklar altında. Yapılan yeniliklerden bazılar ise şöyle, Tüm okullarda Tasarım-Beceri Atölyeleri kuruluyor. Müfredat çocukların ilgi, yetenek ve mizaçlarına göre düzenleniyor. Zorunlu ders saat ve çeşitleri azalıyor, esnek ve modüler bir ders çizelgesi oluşturuluyor. Veriye dayalı yönetimle bürokratik iş yükü azaltılıyor. Eğitimin yönetiminde kullanılan veri tabanları bütünleştirilerek sadeleştiriliyor. Çocukların öğrenmelerinin takibi ve desteklenmesi için öğrenme analitiği platformu kuruluyor buna benzer birçok yenilik ve düzenleme 2023 eğitim vizyonu içerisinde yer alıyor.

 

Savaşçı 2023 Eğitim Vizyonunu anlattı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar