TSO Başkanı Eken ve Milletvekillerinden Teşvik Talebi 

TSO Başkanı Eken ve Milletvekillerinden Teşvik Talebi

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Sivas’ın sanayide hak ettiği yatırımları alabilmesi için yaptığı girişimlere bir yenisini daha ekledi. Başkan Eken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret ederek, Sivas dosyası verdi. Eken, “Sivas büyürse, Türkiye büyür. Sivas’a verilecek teşvikler bölgenin ve ülkemizin kalkınmasını sağlayacaktır” dedi.

TSO Başkanı Eken ve Milletvekillerinden Teşvik Talebi
TSO Başkanı Eken ve Milletvekillerinden Teşvik Talebi Sivas Memleket
Bu içerik 26132 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’in, göreve geldiği ilk günden beri üzerinden çalıştığı teşvik yasasıyla ilgili somut adımlar atılmaya başlandı.  Teşviklerde 4. Bölgeye alınan Sivas’ın 6. Bölgeye alınması  çağrısına Milletvekilleri de duyarsız kalmadı. AK Parti Milletvekilleri Habib Soluk ve Semiha Ekinci, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ve TSO Başkanı Mustafa Eken’den oluşan heyet başkent Ankara’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı ziyaret etti. Başkan Eken, ziyarette teşvik yasasında Sivas’ın 6. Bölgeye alınması yönünde hazırladıkları dosyayı sundu. Eken, “Milli Mücadele’nin merkezi Sivas’ta bir milletin kurtuluşunu hazırlayan kararlar alınmış, Cumhuriyetimizin temeli burada atılmıştır. Ülkemizin kurtulmasına, askeri ve ekonomik savaşın kazanılmasında Sivas önemli rol oynamıştır. Ancak ülkemizin kalkınması ve sanayimizin güçlenmesi yönünde çıkartılan teşvik yasasında Sivas maalesef hak ettiği değeri görememiştir. Çevre illerimizin dahi 5 ve 6. Bölgede olmasına rağmen Sivas, 4. sıraya konulmuştur. Bu durum yatırımcılarımızın haksız rekabet karşısında zarar görmesine neden olmuş, yeni yatırımcılar için dezavantaj oluşturmuştur. Dolayısıyla yatırımcılar yönünü teşvikte 6. Bölgede bulunan illere çevirmiştir. Sivas maalesef yeni yatırımlardan mahrum kalmıştır. Zira demiryolu şehri Sivas’ımızda her parselinden demiryolu geçecek şekilde Demirağ Organize Sanayi Bölgesi kurulmaktadır. 814 hektar alana 150 milyon lira alt yapı bedeli ile ihale edilen yeni OSB, Sivas ve bölge için bir fırsat oluşturmaktadır. Ancak, sanayicilerimiz ile yaptığımız görüşmelerde teşvikteki sıralamamız yüzünden yeni yatırımlara sıcak bakılmamaktadır. Bu durum bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Talebimiz, Teşvik Yasasında Sivas’ın 6. Bölge ya da Cazibe Merkezi gibi veya  hükümetimizin üzerinde çalıştığı teşviklerde en üst sıralamada yer alması konusunda gereğini takdirlerinize arz ederim. Bu teşviklere Sivas’ımızın alınması durumunda Odamızın özverili çalışmalarıyla Sivas’ın sanayileşerek, kalkınacağına olan inancımız tamdır” dedi. Uzun soluklu gerçekleşen ziyarette Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, hükümetin yeni yasa üzerinde çalışma yaptığını ve bu yasaya Sivas’ın da dahil edilmesi konusunda yardımcı olacaklarını söyledi.Başkan Eken, “Bizlere destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, Mili Savunma Komisyonu  Başkanı İsmet Yılmaz’a, Milletvekillerimiz Habib Soluk ve Semiha Ekinci ile AK Parti İl Başkanımız Hakan Aksu’ya teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

TSO Başkanı Eken ve Milletvekillerinden Teşvik Talebi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar