İkinci Üniversitenin adresi belli oldu 

İkinci Üniversitenin adresi belli oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sivas ziyaretinde birçok müjde ile Sivas’tan ayrıldı. Bakan Kurum Sivas Belediyesinin çalışmalarından övgüyle söz ederek, birçok önemli çalışmaya bakanlık desteği vereceklerini müjdeledi. Bakan Kurumi ilgililerle birlikte ikinci üniversitenin yapılabileceği alanlarda incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından ikinci üniversitesinin yeri için Eski Hayvan barınağının bulundugu DSİ 19. Bölge Müdürlüğü arkasında bulunan alanın ön plana çıktığı öğrenildi.

İkinci Üniversitenin adresi belli oldu
İkinci Üniversitenin adresi belli oldu Sivas Memleket
Bu içerik 70219 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Sivas ziyareti, Sivas için önemli kazanımlarla sonuçlandı. Bakan Kurum özellikle Sivas Belediyesinin yürüttüğü projelerden övgü ile söz ederken, Kale projesi başta olmak üzere bazı çalışmalara Bakanlık desteği vereceğini açıkladı. Ziyaretinde, Sivas’ın ikinci üniversitesi olacak olan Bilim ve Teknoloji üniversitesinin yeri ile ilgili incelemeler de yapılırken, üniversitenin Kurt deresi civarına yapılmasına karar verildiği öğrenildi.Bakan Kurum, Bakanlığın Sivas’ta devam eden projelerdeki desteği hakkında yaptığı açıklamada, ‘’Bakanlığımız olarak Sivas’a yönelik devam eden birçok çalışmamız var. Hem Toplu Konut Dairesi Başkanlığımızca, hem İller Bankası Genel Müdürlümüzce, hem Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğümüzce birçok proje devam ediyor. Toplu Konut idaresi olarak Sivas’a yaklaşık 2 milyarı aşkın yatırım yaptık. İller Bankası ile 260 milyon liralık proje tamamladık, 178 milyon liralık proje devam ediyor’’ dedi.

KALE PROJESİ HAYRAN BIRAKTI

Sivas Belediyesinin Kale projesine övgüler yağdıran Bakan Kurum, Bakanlığın destek olarak bu projenin daha hızlı bir şekilde tamamlanacağını söyledi. Bakan Kurum, ‘’Kale ile ilgili görüşmemiz oldu. Burayı gezdik. Sivas’ımızı ilgilendiren önemli bir proje. Kale kentsel dönüşüm projesini hızlandırıyoruz. Buna ilişkin Sivas belediyemize İller Bankasından kaynak aktaracağız ve sayın başkanımız bu projeyi hızlandırma noktasında ihalelerini yapacak’’

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ KALKACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sivas’a yaptığı ziyaret ve incelemelerinde İstasyon Caddesi ve Atatürk Caddesinde görüntü kirliliğine yönelik çalışma yapılacağını söyledi. Bu iki caddede tabela kirliliği başta olmak üzere olumsuz görüntülere yönelik bakanlık ve belediye olarak ortak bir çalışma yapılacağını ifade eden Bakan Kurum, ‘’İstasyon Caddesi ve Atatürk Caddesine baktığınız zaman tabela kirliliği dolan bir cadde. Bu iki cadde için Bakanlığımız ve Belediyemizle birlikte sokak iyileştirmesi yapacağız ve tarihi dokuya uygun hale getireceğiz.

MİLLET PARKI BU YIL BAŞLAYACAK

‘’Eski stadı Toplu Konut Dairesi Başkanlığınca yeniledik. Eski statla alakalı sayın Cumhurbaşkanımız buraya geldi ve buranın millet bahçesi olması yönünde bize talimat verdi. Biz de bu noktada çalışmalarımızı yapıyoruz. Projemiz son safhasına geldi ve inşallah yılsonuna kadar da millet bahçesinin yapım işini ihale ediyor olacağız’’ dedi.

 

İkinci Üniversitenin adresi belli oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar