Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi 

Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi

Sivas’ın tarihi, kültürel ve termal turizmini ilimizde ve tüm dünyada tanıtmaya çalışırken Sivas’ta sadece 1 adet kokartlı turist rehberinin olması düşündürüyor. Geçen yıl Sivas’ta 2 kokartlı rehber bulunurken bu yıl bu sayı 1’e düştü.

Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi Sivas Memleket
Bu içerik 74224 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi eserleriyle turizm potansiyeli konusunda önemli bir paya sahip olan Sivas´ta bulunan kokartlı turist rehberi sayısı yalnızca 1. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan ve termal turizm açısından da oldukça önemli olan Sivas’ı tüm dünyaya tanıttık. Gerçekleştirilen 3. Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi’nde Sivas’ın sahip olduğu tüm değerleri ortaya çıkardık. Ancak yıllardır Sivas’taki kokartlı yani profesyonel olan turist rehberi sayısı sadece 1’de sınırlı kalabildi. Önümüzdeki günlerde Sivas’ı gezmek isteyen gruplara 1 rehberin yeterli olup olmayacağı merak ediliyor. Konuyla ilgili Kamu kurum ve kuruluşlarının rehberlere çeşitli görevler vererek ödeme yapması halinde profesyonel rehber sayısının Sivas’ta artırılması planlanabilir.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, “Sivas’ta 148 rehber yetiştirdik ancak sadece Sivas’ta 2 kişi kalmıştı. Ancak 1 arkadaşımız daha başka ile gitmek zorunda kaldı. Bu konu sadece para konusu. Sivas’a gelen yerli ve yabancı turistler rehbere para vermek istemiyor. Kamu Kurumları bizden 1 günlük rehber istiyor. Müdürüm rehberimize günlük 300 TL verirmisiniz dediğimde para veremeyeceklerini ifade ediyorlar. Herkes para vermeden rehber çalıştırmayı düşündüğü için ilimizde yeteri kadar rehberi tutamıyoruz. 2 arkadaşımız vardı Sivas’ta 1’i Nevşehir’e gitti. 1 Arkadaşımızda Sivas’ta. Eğer biz rehber tutma kültürünü benimsersek gezilerimize, turlarımıza rehberleri alırsak hiç sıkıntımız olmaz 5 rehber daha Sivas’a gelebilir. Rehberlik Meslek Yasası çıktı. Turizm etkinliklerinde başka kişilerin eser hakkında bilgi vermemesi lazım” ifadelerini kullandı.

 

Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğal Afet ve DASK Bilinci Semineri Düzenlendi
Doğal Afet ve DASK Bilinci Semineri Düzenlendi
Başkan Adayı Akyıldız’a genel merkez desteği
Başkan Adayı Akyıldız’a genel merkez desteği