Kale’ye ilk kazma vuruldu 

Kale’ye ilk kazma vuruldu

Sivas Belediyesi tarafından projelendirilen ve Sivas’ın turizmine önemli bir katkı sağlayacak olan Kale Projesinde çalışmalar başladı. Arkeologlar öncülüğünde yapılan zemin etüdü sonrası konakların temellerinin atılacağı belirtildi.

Kale’ye ilk kazma vuruldu
Kale’ye ilk kazma vuruldu Sivas Memleket
Bu içerik 62225 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Belediyesi tarafından projelendirilen Sivas Kalesi’nde zemin etüdü çalışmaları başlatıldı. Tarihi mekan olması nedeni ile arkeologların gözetiminde yapılan zemin etüdü çalışmalarında, olası tarihi kalıntılar aranıyor. Her hangi bir bulguya rastlanmayan bölgelerde, planlanan konakların yapımına başlanacağı belirtildi. Kale projesi kapsamında bölgeye konaklar, butik oteller, el sanatları çarşıları yapılacak. Birinci etap çalışmaları hakkında daha önce bilgi veren Belediye Başkanı Sami Aydın, ‘’Hedefimiz eski Sivas kültürünü ve geleneğini yansıtan bir mahalle oluşturmak. Burada 41 bin metrekare alanı kamulaştırdık. Bundan sonraki kısım yapım aşaması olacak ancak daha da önemlisi sürdürülebilir bir şekilde halkımızın hizmetine sunulması. Burası sadece bir belediye projesi değil, Sivas'ın bir değeri olmalıdır. Sivas'ın geçmiş ile geleceğini bütünleştiren, bağlarını pekiştiren bir anlayışla sahip çıkılması gereken bir proje olmalıdır. Bunu başardığımız zaman projemiz sürdürülebilir olacaktır." dedi.

Kale’ye ilk kazma vuruldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğal Afet ve DASK Bilinci Semineri Düzenlendi
Doğal Afet ve DASK Bilinci Semineri Düzenlendi
Başkan Adayı Akyıldız’a genel merkez desteği
Başkan Adayı Akyıldız’a genel merkez desteği